top of page
Search

Ļaujamies mākslas iedvesmai un krāsām, Ievas Bondares personālizstāde “Pole, Pole!”

Updated: Sep 16, 2021

Arī man personīgi bija tas gods iepazīties ar Ievu Bondari, Latviešu mākslinieci, interjera dizaina telpā “Trentini”, kur nesteidzīgā gaisotnē ar kafiju vērojot gleznas izbaudīt šo stāstu un krāsu gammu par Āfriku, it īpaši Keniju.


Izstāde veidota iedvesmojoties no cilvēkiem Āfrikā, viņu dzīvesveida, krāsām un emocijām. “Pole, pole” nozīmē "lēnām, lēnām" Swahili valodā.


Citējot Ievu, “Manu bērnības sapni, aizceļot uz Āfriku, pirmo reizi man izdevās piepildīt 2019. gadā. Pirmā valsts manā sarakstā bija Dienvidāfrika, un jau tur un tieši tad es zināju, ka Āfrika ieņems īpašu vietu manā sirdī. Cilvēki tur dzīvo citādi, un krāsas mirdz pavisam citādi košajos saules staros.”


Baudot izstādi, pēc sajūtām šķiet, ka gleznas it kā dominē pār interjera telpu. Bet, ņemot vērā, ka Āfrikas krāsu tonalitāte ir izteiktāka kā Eiropā, tad šīs izjūtas tiek fantastiski pārnestas uz esošo telpu un tiek radīts īpašs enerģijas sajaukums.


Kopumā, izstāde man ļāva iegūt ieskatu un pirmās asociācijas vietējo cilvēku ikdienas dzīvē un iedvesmu ieplānot ceļojumu uz Āfriku, lai iegūtu savu personīgo pieredzi!
35 views0 comments

Comments


bottom of page