top of page
Search

Paspilgtini interjeru ar ikoniskām mēbelēm

Iekārtojot telpu noteikti rodas jautājums, kādas mēbeles būtu ilgtspējīgas, un dod pievienoto vērtību? Ļoti bieži, tieši ikoniskas mēbeles ir tās, kuras vairāk tiek novērtētas ilgtermiņā un, apskatot šādu interjeru, rodas cieņas sajūta pret šo interjera telpu un vidi. Zemāk apskatu pāris ikoniskas mēbeles, kuras atdzimst jaunā, mūsdienīgā materiālā un dizainā.


  • Louis Ghost krēsls - Forma ir iedvesmota no Luija XV krēsla, Baroka laikmetā, ko pārinterpretējis Filips Starks, lai pārsteigtu, iedvesmotu un maldinātu. Neraugoties uz savu izgaistošo un kristālisko attēlu, Louis Ghost ir stabils un spēj izturēt laikapstākļu ietekmi, un to var salikt vienu virs otra, krēsls sastāv no polikarbonāta, kas ticis injicēts veidnē. Ļoti harizmātisks produkts ar milzīgu estētisku pievilcību.


  • Česterfield dīvāns - Termins "Česterfīlda" tika izmantots 1800. gados. Krēsls ir ar pogām, zemo atzveltni un augsto roku dizainu šis klasiskais dīvāns ir atrodams visur, sākot no privātmājām līdz luksusa viesnīcām.


  • Baldahīna gulta – Lai gan vēsturē baldahīna gultām bija iekļauta grezna aizkaru un audumu nojume, lai norobežotu gultu, tomēr mūsdienu dizaina variantos ir iekļauti tukši rāmji. Pat neskatoties uz to, vai tās ir tradicionālas vai mūsdienīgas, gultas ar baldahīnu ir greznas un romantiskas.


  • Barselonas krēsls - Šo krēslu 1929. gadā izstrādāja Miess van der Rohe Vācijas izstādei Pavilio tā gada Barselonas gadatirgū. Vienkāršais tērauda rāmis atbalsta ādas siksnas, kas savukārt atbalsta sēdekļa un atzveltnes spilvenus, kas pārklāti ar plūksnotu ādu. Šis krēsls tiek uzskatīts par vienu no klasiskajiem mūsdienu kustības dizainiem, un tas tiek ražots un plaši izmantots.


(c) Image credits - Luis Ghost - Kartell, Four-poster bed - Emily Henderson, Barcelona Chair - Unknown, Chesterfield Sofa - Unsplash

14 views0 comments

Comments


bottom of page